[Ok_vkv_list] Fwd: Re: Všeobecné podmíneky závodů na VKV - diskuse

Michal Valoušek ok1vvm na atlas.cz
Středa Duben 24 10:41:10 CEST 2019


ahoj all
je to opravdu nějak složité :)
Můj názor je aby ve výsledcích byly i stanice 6h . Porovnání  je dost zajímavé a být poslední není ostuda ! Je to o podmínkách.
6 hodivá kategorie jak se pozná úsek který má být hodnocen ? Je to vůli vyhodnocovatele nebo snad i na zvůli ... Pokud vyberu část která se mi zdá nejvýživnější, jak splním podmínku aby bylo číslování od 001 ! Předpokládám že 6 hodinová kategorie je pro ty co nemohou věnovat víc času a tak bych pro ODESLÁNÍ omezil čas opravdu na 6 hodin. Pokud pojede dál, odeslat zbytek deníku pro kontrolu.
 
73 Michal OK1VM
 
http://www.ok1vm.cz/
 
______________________________________________________________
> Od: ok1doz na seznam.cz
> Komu: ok_vkv_list na crk.cz
> Datum: 24.04.2019 10:07
> Předmět: [Ok_vkv_list] Fwd: Re: Všeobecné podmíneky závodů na VKV - diskuse
>

Ty podminky zavodu se rychle rozsirujou ze z toho jeden blbne. Treba na KV pojedu ALL MODE/BAND a potom muzu poslat i 20 deniku do ruznych kategorii.Nekdy to vypada ze ty zavody jsou hracka pro vyhodnocovatele. Tak kdyz se uz zavadi ta silenost s kategoriema, tak by mel stacit jeden denik a ten vyhodnocovaci SW by si to mel sam vybrat.  Treba 6 hodin usek si bud vyberu sam v dobe kdy me to da co nejvic, nebo se to necha na SW aby to vybral nahodne. Ta doba PC a internetu prinesla hromadu moznosti a tak to tvurci zavodu diplomu a ruznych aktivit vyuzivaji, mozna az ke skode vysilani. 
Vseho moc skodi. Ale je to jako curat proti vetru.....Take se zacinaji delit ruzne kluby par lidi z klubu chteji neco zmenit, vetsina je proti tak se zalozi dalsi. Do takoveho jednoho odstepeneho jsem vztoupil a hned me z puvodniho prisel email.....proc? jestli jsem vztoupil sam a nebo jsem byl pozdan, ze clenove vyboru  odhlasovali ze ten odstepeny je nepratelsky radioklub....Tak uz asi zacina doba ze ne kazdy radioamater je pritel. Bohuzel se tou cestou vydavaji i narodni radiokluby.....

-- 
73 Beda OK1DOZ

 ---------- Původní e-mail ----------
 Od: Zbyněk OK2PIN <ok2pin na post.cz>
 Komu: ok_vkv_list na lists.crk.cz
 Datum: 24. 4. 2019 9:28:26
 Předmět: Re: [Ok_vkv_list] Všeobecné podmíneky závodů na VKV - diskuse 
Ahoj Mirku,IARU přímo vyzývá, aby účastníci kategorie 6h vysílali déle, zatímco ty navrhuješ, aby se jim to zakázalo:"Participants are welcome to operate longer than 6 hours and in such case they shall send their complete log"https://www.iaru-r1.org/index.php/vhfuhsshf/contest-matters/contest-rules-for-2018 <https://www.iaru-r1.org/index.php/vhfuhsshf/contest-matters/contest-rules-for-2018>73! Zbyněk, OK2PIN---------- Původní e-mail ----------
 Od: OK1DOM <ok1dom na seznam.cz>
 Komu: ok_vkv_list na lists.crk.cz
 Datum: 24. 4. 2019 9:15:55
 Předmět: Re: [Ok_vkv_list] Všeobecné podmíneky závodů na VKV - diskuse 
Honzo,
 nějak nerozumím zejména jedné úvaze. Pokud se stanice zúčastní jen 6 hodin a výsledky pošle do všech kategorií, tak ve 24h bude nutně vzadu. To, co popisuješ, nastane jen v případě, kdy stanice pojede 24h a vykousne 6h část a tu pošle ještě v 6h kategorii.  Stačilo by omezení, že stanice hodnocená v 6h kategorii nesmí pracovat déle, než těch 6h.
 Potom by stanice 6h QRP by byla hodnocena jako 6hQRP,  24hQRP, 6hLP, 24hLP, 6hHP, 24hHP, v těch dalších kategoriích samozřejmě někde vzadu.
 
 GL! Mirek OK1DOM  
 
 
 Dne 21.4.2019 v 19:06 OK1VAO, Jan Karel napsal(a):ČRK připravuje úpravy Všeobecných podmínek závodů na VKV. Hlavním důvodem je sladění kategorií závodů tak, aby deníky byly kompatibilní s vyhodnocováním na mezinárodní úrovni. 
 
Zavedení nových kategorií a zařazování stanic do nich prošlo historickým vývojem, který je na úrovni OK hodnocení a mezinárodního hodnocení různý. Do OK národního hodnocení byly kategorie low power do 100 W (LP), QRP do 5 W a 6-ti hodinové kategorie zaváděny postupně a dříve, než do hodnocení na úrovni IARU, konkrétně LP kategorie se v OK vyhodnocuje od roku 2011, QRP a 6h kategorie od roku 2016. Od počátku byly stanice v těchto kategorií současně uvedeny v celkové výsledkové listině. Zařazení stanic do kategorií LP a QRP v OK hodnocení probíhá automaticky na základě deklarovaného výkonu v hlavičce edi souboru v řádku SPowe, resp. podle PSect a času spojení v logu do kategorie 6h. Motivací pro automatické zařazení stanic do příslušné kategorie byla snaha usnadnit stanicím administrativu s manuální editací EDI souboru.
 
Na mezinárodní úrovni (IARU) začaly být od roku 2015 vyhodnocovány kategorie 6h single a 6h multi, od ročníku 2018 byly kategorie změněny tak, že přibyly kategorie single LP, multi LP a 6h kategorie byly sjednoceny do jedné (single a multi dohromady). Zařazení do kategorií je v mezinárodním hodnocení prováděno důsledně dle kategorie deklarované v hlavičce EDI souboru (řádky PSect, resp. Pband), nikoli automaticky, jako v OK.
 
V OK hodnocení máme v současnosti kromě LP kategorie i kategorii QRP do 5 W. Další rozdílem je to, že oproti OK hodnocení, kde jsou pro dané pásmo vytvořeny tři výsledkové listiny, celková, LP a QRP a účastníci s výkonem do 5 W jsou ve všech třech výsledkových listinách v mezinárodním hodnocení jsou dvě výsledkové listiny a podle výkonu jsou účastníci pouze v jedné z nich. Obě varianty mají své pro i proti. V našem hodnocení si stanice mohou snadno porovnat svůj výsledek se všemi, ale automatické zařazení nefunguje, pokud v deníku není uveden deklarovaný výkon.
 
Tyto rozdíly vyvolaly velkou diskuzi a stížnosti i v případech kdy si OK účastník poslal svůj deník do IARU hodnocení sám. IARU Contets Workig Group CWG řešila několik stížností nejen z OK a její pohled na věc byl následující. IARU robot posílá e-mail potvrzení o přijetí deníku a jeho zařazení do kategorie, takže účastníci měli kontrolu nad tím, do které kategorie jsou zařazeni. Deklarované výsledky byly uvedeny na IARU serveru několik měsíců před publikováním předběžných a nakonec i finálních výsledků. Pokud přišla námitka v době před publikováním předběžných výsledků, tak ji bylo vyhověno a stanice byla přeřazena do požadované kategorie. Stížnostem po publikováním předběžných výsledků již bylo vyhověno jen v případě, že původní deník obsahoval kategorii low power v PSect. CWG předpokládá od účastníků aktivní přístup.
 
Důsledkem tohoto rozdílného historického vývoje je stav, kdy mohou být stanice uvedeny v mezinárodním hodnocení v jiné kategorii, než v OK národním hodnocení. Tento stav hodláme změnit a uvést do souladu.
 
Pokud bychom účastníky 6h kategorie zařazovali také do celkové výsledkové listiny (mimochodem se tak chybou v nastavení serveru stalo v předběžných výsledcích 1. subregionálního závodu v OK), tak by se mohlo stát, že big guns pošlou deník do 6h, kterou s velkou pravděpodobností vyhrají a budou hodnoceny na předních místech v celkové kategorii. Tím by podle nás došlo k znehodnocení této kategorie a možná i jisté ztrátě motivace stanic, kteří se účastní 6h z důvodu nemožnosti odjet celý závod. Z těchto důvodů zatím předpokládáme, že výsledkové listiny budou odděleny. 6h byly zavedeny proto, aby i stanice které se z různých důvodů nemohou zúčastnit celého závodu měly svoje hodnocení.
 
První kolo diskuze na toto téma proběhlo na letošním MW setkání na začátku dubna. 27.-28. dubna proběhne IARU Interim meeting ve Vídni, na kterém bude projednáváno několik příspěvků mimo jiné k podmínkám závodů a IARU robotu na sběr a vyhodnocení závodů. Původně jsme plánovali druhé kolo diskuze až po této akci, protože je možné, že dojde ke změnám v mezinárodních podmínkách. Koncem dubna vás budeme informovat o výsledcích IARU schůzky. 
 
Prosíme vás o vaše názory na zařazování deníků do výkonových kategorií včetně 6-ti hodinových kategorií ale i dalších podmínek všeobecných závodů na VKV. Své příspěvky prosím posílejte do ok_vkv_list na lists.crk.cz <ok_vkv_list na lists.crk.cz> nebo vkvzavody na crk.cz <vkvzavody na crk.cz>. Na základě diskuze se pokusíme udělat návrh změn VPZ. 
 

 
za ČRK Honza ok1vao
 

_______________________________________________Ok_vkv_list mailing listOk_vkv_list na lists.crk.cz <Ok_vkv_list na lists.crk.cz>http://lists.crk.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/ok_vkv_list <http://lists.crk.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/ok_vkv_list>_______________________________________________
Ok_vkv_list mailing list
Ok_vkv_list na lists.crk.cz
http://lists.crk.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/ok_vkv_list_______________________________________________
Ok_vkv_list mailing list
Ok_vkv_list na lists.crk.cz
http://lists.crk.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/ok_vkv_list
 
 ----------
 
 _______________________________________________
 Ok_vkv_list mailing list
 Ok_vkv_list na lists.crk.cz
 http://lists.crk.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/ok_vkv_list <http://lists.crk.cz/cgi-bin/mailman/listinfo/ok_vkv_list>

------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <http://lists.crk.cz/pipermail/ok_vkv_list/attachments/20190424/b4b96770/attachment.html>


Další informace o konferenci Ok_vkv_list